Я хочу створити піддомен на Вашому хостингу. Як я можу це зробити?

Є три варіанти:

  • новий піддомен як окремий сайт (кількість обмежена квотою сайтів хостинг пакета)
  • автоподдомен в окремій директорії (необмежена)
  • автоподдомен в піддиректорії домену (необмежена)

Новий піддомен як окремий сайт

Цей спосіб практично нічим не відрізняється від створення нового домену. Єдиний момент, на який варто звернути увагу, це налаштування DNS поддомена. Переконайтеся, що в основному домені неймсервера відповідають тим, які ви отримали в листі з даними про реєстрацію хостингу. Якщо ви використовуєте власні неймсервера, переконайтеся, що в зоні домена присутній ім'я створюваного поддомена (створена А-запис). Як перевірити роботу домену або піддомену ви можете прочитати по ссилці.

У такому варіанті панель вважає, що доданий новий домен і цей домен ніяк не перетинається з основним доменом і має окрему директорію. Файлова структура буде такою:

/www/domain.com - каталог для файлів основного домену
/www/subdomain.domain.com - каталог для файлів поддомена

 

Автопіддомен в окремій директорії

В панелі керування перейдіть WWW → WWW-домены, виберіть домен для редагування, натисніть Изменить. В пункті Автоподдомены виберіть в отдельной директории. І тепер, щоб піддомен відкривався, необхідно створити директорію з назвою піддомена в кореневій папці. Вихідна директорія в якій розташовується сайт domain.com:

/www/domain.com

У ній створюємо директорію виду:

/www/sub.domain.com

У цю директорію потрібно заливати файли для піддомена. Тепер ваші файли будуть доступні за посиланням:

http://sub.domain.com/файлы

у каталозі /www автоматично буде створена символічна посилання www.domain.com > domain.com ( не видаляйте її! ). При переключении режимов создания автоподдоменов, эти ссылки не удаляются, см. ниже.

 

Автопіддомен в піддиректорії домену

В панелі керування перейдіть WWWebWWW-домены, виберіть домен для редагування, натисніть Изменить. В пункті Автоподдомены виберіть в поддиректории домена. І тепер, щоб піддомен відкривався, необхідно створити директорію з назвою піддомену в кореневій папці основного сайту. Вихідна директорія в якій розташовується сайт domain.com:

/www/domain.com

В ній створюємо директорію виду:

/www/domain.com/subdomain

У цю директорію потрібно заливати файли для піддомена. Тепер ваші файли будуть доступні за посиланням:

http://sub.domain.com/файлы

або:

http://domain.com/sub/файл (т.к. каталог sub является частью основного домена)

в каталозі /www/domain.com автоматично будуть створені символічні посилання виду domain > . і www > . ( не видаляйте їх! ). При перемиканні режимів створення автопіддоменів, ці посилання не видаляються, див. нижче.

Важливо! У випадку використання автоподдоменов, буде створений аліас (ServerAlias) у вигляді *.<основний домен> який буде застосований до основного домену. І далі, абсолютно всі піддомени будуть оброблятися сервером в зіставленні до основного домену. Якщо ви створите ще один піддомен як окремий сайт, то працювати, швидше за все, він не буде (тут вступають в роль пріоритети віртуальних хостів).

У разі зміни режимів створення автопіддоменів, в процесі створюються символічні посилання в структурі каталогів. Їх необхідно видалити вручну після зміни або відключення режиму автопіддоменів.

Після відключення автоподдоменов, в аліасах домену (WWWWWW-домены → виберіть домен → Изменить) залишається запис * .domain.com, його також, в разі потреби, видаліть.