Як зв'язати домен з хостингом?

Після придбання домену та хостингу, потрібно провести остаточний етап налаштування роботи сайту. При цьому з огляду на те, що хостинг і домен можуть бути оформлені у різних інтернет реєстраторів, і панелі управління можуть сильно візуально відрізнятися.

Налаштування роботи сайту складається з двох етапів:

  1. Додати домен на сервер хостингу
  2. Вказати в домені IP адреса сервера хостингу


На першому етапі все залежить від реєстратора. На Parkovka.UA ми використовували популярні панелі управління, і по кожній з них підготували докладну інструкцію як додати домен.

На другому етапі не обхідно розуміти, що домен після реєстрації обов'язково повинен бути налаштований на серверах імен (Name Servers або, скорочено, NS сервера). Тому після реєстрації домену реєстратор надає власні NS для обслуговування призначеного для користувача домену. На Parkovka.UA після реєстрації домена йому автоматично підготовлюються і призначаються NS сервера, зі стандартними настройками, при переході на такий домен в браузері ви побачите нашу сторінку-заглушку.

Основний параметр настройки домену це А-запис, в цьому параметрі вказується IP адреса сервера хостингу. Змінити його ви можете в Особистому кабінеті на сайті https://parkovka.ua в розділі Мої домени, напроти потрібного домену натиснути Налаштувати, і перейти до редагування DNS записів

Настройка домена

Далі необхідно змінити IP адреси у всіх полях тип яких А, як на скріншоті нижче

Настройка домена

Причому, для роботи сайту в веб браузері досить змінити тільки А-записи підкреслену червоною лінією, інші записи - це додаткові поштові та FTP сервіси які можуть бути налаштовані в домені пізніше.

Після внесення змін, натискаємо Оновити внизу форми редагування. Зміни вступлять в силу не відразу, а після оновлення всієї системи DNS, як правило це займає  до 24 год по Україні, до 72 год. По світу.

Настройка домена

Існує й інший спосіб настройки домену, який особливо актуальний, коли домен реєструється окремо від хостингу. Домен можна переналаштувати більш "глобально", відразу змінивши NS сервера. Відповідно на нових NS серверах дані в домені вже будуть коректні, і проводити додаткових редагувань IP адрес в домені не потрібно. Для зміни NS серверів для доменів зареєстрованих Parkovka.UA потрібно перейти в Особистий кабінет -> Мої домени, напроти потрібного домену вибрати Налаштувати, і перейти до редагування NS

Настойка домена

 

Може виникнути питання, у випадку коли домен зареєстрований і вже працює на стандартних NS, а після реєстрації хостингу в листі приходять дані з новими NS адресами, чи потрібно їх міняти або досить змінити А-запис. Щоб розібратися, потрібно розуміти, що якщо ви зміните NS на ті, які прийшли в листі, домен "переїде" на сервер хостингу, і подальше управління буде здійснюватися вже з панелі управлінням безпосередньо на сервері хостингу, а не в Особистому кабінеті на сайті https: //parkovka.ua. Тому питання, чи варто "переносити" домен на сервер хостингу, залишається за вами, враховуючи як багато у вас доменів, на якому сервері сконцентрована основна частина сайтів, виходячи з того, що управляти доменами з одного місця набагато зручніше.

На закінчення хочеться додати, що всі необхідні дані для настройки (IP адреса сервера / NS сервера) є в листі, який відправляється вам при реєстрації нового Хостіна.

У разі виникнення будь-яких питань, пишіть в тех. підтримку на адресу support@parkovka.ua